top of page
Dieta pupili! (13).png

V-laser

Laserowe usuwanie naczynek i rumienia

Bo są takie naczynka za którymi nie będziesz tęsknić!

V-laser: kompletne rozwiązanie dla redukcji zmian naczyniowych, pigmentowych oraz odmładzania skóry

złoty_pasek.jpg

V-laser to obecnie najnowocześniejszy i najskuteczniejszy laser w swojej klasie. W tym laserze wykorzystywane są dwie długości fali: zarówno KTP 532nm oraz Nd:YAG 1064nm o długim impulsie (wykorzystujące tę samą technologię V-laser oraz Cutera Excel V zajmują pierwsze miejsce w rankingu najskuteczniejszych laserów naczyniowych na świecie). Urządzenie to służy do usuwania bardzo zróżnicowanych problemów naczyniowych, przebarwień oraz odmładzania przy zastosowaniu specjalnego trybu Genesis. 

Wszechstronność i moc V-lasera pozwalają na terapię dużo szerszej gamy patologii naczyniowych, niż zapewniały to dotychczas stosowane lasery naczyniowe - widocznych naczynek na twarzy, szczególnie na skrzydełkach nosa, teleangiektazji, unaczynionych blizn, wrodzonych malformacji naczyniowych, poszerzonych naczyń na kończynach dolnych a także rumienia na twarzy, który u osób młodych może być wyrazem żywej gry naczyniowej, a u osób starszych może poprzedzać lub towarzyszyć trądzikowi różowatemu. V-laser zamyka zarówno cienkie różowe jak i grube fioletowe naczynia krwionośne. Równie skutecznie walczy z problemami o charakterze przebarwień takimi jak melasma czy plamy soczewicowate. Gdy wykorzystujemy natomiast tryb Genesis, zabieg V-laserem zapewnia natychmiastowy efekt liftingu. Jest to zabieg bankietowy, nie wymagający długiej rekonwalescencji a jego efekty są widoczne od razu. 

O wyjątkowości urządzenia decyduje również innowacyjna technologia chłodzenia, która zapewnia Pacjentowi bezpieczeństwo i komfort w trakcie wykonywania zabiegu. Ciągłe chłodzenie skraca czas rekonwalescencji oraz minimalizuje ryzyko powikłań. We wszystkich wymienionych wskazaniach efekty zabiegów są widoczne już po pierwszym zabiegu. W części przypadków nawet jeden zabieg przynosi satysfakcjonujący rezultat, niekiedy wymagane jest jednak wykonanie 2-3 zabiegów dla osiągnięcia pełnego rezultatu.

v-laser-zamykanie-naczynek.jpg

V-laser: obszary zabiegowe: zarówno twarz, tułów jak i kończyny

V-laser: wskazania

      poszerzone naczynka, zarówno drobne jak i większe (do około 3 mm)

      naczyniaki

      rumień

      przebarwienia

      odmładzanie

V-laser: przeciwwskazania

     ciąża i karmienie piersią

     świeżo opalona skóra (nie opalamy się minimum 4 tygodnie przed zabiegiem)

     infekcje (bakteryjne,wirusowe, grzybicze) np. opryszczka

     choroby nowotworowe aktualnie trwające

     choroby autoimmunologiczne (bielactwo, łuszczyca) w fazie aktywnej

     skłonność do bliznowców lub przebarwień

     padaczka,  żółtaczka, cukrzyca

     kuracje lekami tj. retinoidy, niektóre leki psychotropowe, niektóre antybiotyki

     zaburzenia krzepnięcia oraz stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi,

     kuracje ziołami światłouczulającymi (np. dziurawiec, rumianek, nagietek, arnika, skrzyp polny)

Co powinieneś wiedzieć przed zabiegiem V-laserem?

Kto wykonuje zabieg?

      W naszej klinice Skin Clinic w Katowicach zabiegi wykonują lekarze.

Czy wymagana jest konsultacja przed zabiegiem?

      Konsultacja może się odbyć bezpośrednio przed zabiegiem. Jeśli jesteś zdecydowana/y na zabieg i wiesz, że nie występują u Ciebie przeciwwskazania do zabiegu poinformuj nas wcześniej a będziesz mieć gwarancję, iż zarezerwujemy dla Ciebie wystarczającą ilość czasu.

 

Jak przygotować się do zabiegu v-laserem?

Wypunktowaliśmy najważniejsze zalecenia. Oto one:

• pacjent powinien pamiętać, że skóra nie może być opalona (nie wolno zażywać kąpieli słonecznych min. 4 tygodnie przed zabiegiem).

• należy sprawdzić powyższą listę przeciwwskazać i gdyby jakieś wystąpiły zgłosić nam to wcześniej,

• aktywne infekcje (np. opryszczka) i stany zapalne na skórze okolicy poddawanej zabiegowi wymagają odstąpienia od zabiegu na min 2 tyg. do całkowitego wyleczenia.

• terapia przeciwzakrzepowa ( m.in. Acard, Aspiryna) wymaga odstawienia leków na 1 tydzień przed zabiegiem.

• dodatkowo na miesiąc wcześniej nie należy stosować leków światłouczulających, ziół (np. dziurawiec, nagietek, rumianek, herbata Figura)

• na dzień przed zabiegiem zabrania się spożywać dużych ilości alkoholu, a zaleca się nawodnienie organizmu (min. 2 litry wody)

 skóra okolicy naświetlanej powierzchni bezpośrednio przed samym zabiegiem umyta i niczym nieposmarowana - dotyczy to również samoopalacza lub rajstop w spray'u - są absolutnym przeciwwskazaniem do zabiegu!

Czy zabieg V-laserem jest bolesny?

       Niestety do zabiegu laserowego zamykania naczynek czy rumienia nie możemy zaaplikować znieczulenia. Odczucia bólowe uzależnione są od wielkości naczynia, umiejscowienia i indywidualnej wrażliwości pacjenta. Komfort pacjenta poprawia kontaktowe chłodzenie skóry. Odczucia można porównać z powierzchniowym szczypaniem lub kłuciem, opisywanym jako "uderzenie z gumki recepturki". Przed zabiegiem na przebarwienia możemy nałożyć krem znieczulający 15-20 minut wcześniej.

 

Jak długo trwa zabieg V-laserem?

       W zależności od wielkości obszaru zabiegowego oraz wliczając czas znieczulenia zabieg  trwa między 15-40 minut.

Jak wygląda przebieg samego zabiegu laserowego? 

       W pierwszej kolejności obszar zabiegowy jest przygotowywany do zabiegu poprzez dokładne oczyszczenie skóry. Aplikowany jest żel przewodzący chłodzenie, który zapewnia bezpieczeństwo i komfort podczas działania lasera. Osoba, która przeprowadza zabieg, przykłada do skóry głowicę emitującą wiązkę lasera i przesuwa ją po wybranym obszarze.  Po zabiegu skóra jest oczyszczana z żelu i aplikowany jest krem pozabiegowy.

Jaki efekt po zabiegu V-laserem mogę uzyskać i po jakim czasie?

        Pierwsze efekty można zauważyć po kilkunastu godzinach kiedy ustąpi rumień pozabiegowy. Do całkowitego wchłonięcia naczyń należy odczekać około 8-12 tygodni, a w przypadku naczynek żylnych na twarzy – około 2 tygodni. Po upływie tego czasu większość naczynek znika całkowicie, a pozostałe stają się znacznie jaśniejsze. W niektórych przypadkach dla uzyskania pożądanego efektu wymagane są 2-3 zabiegi. 

Jak będę wyglądać bezpośrednio po zabiegu i ile trwa rekonwalescencja?

       Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie oraz obrzęk utrzymujące się od kilku godzin do 2-3 dni w przypadku usuwania rumienia na twarzy. Po zamykaniu naczyń na kończynach dolnych mogą również pojawić się siniaki utrzymujące się do 7 dni. W niektórych przypadkach mogą pojawić się drobne strupki lub mikropęcherze, których nie wolno zdrapywać (odpadną po 5-7 dniach). Rzadko po zabiegu (szczególnie gdy usuwamy dość duże naczynia na kończynach dolnych) mogą pojawić się również drobne przebarwienia skóry, które ustąpią po kilku lub kilkunastu tygodniach.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

       Po zabiegu na kończynach nie należy nakładać obcisłych ubrań. Należy pamiętać aby nie wystawiać okolicy zabiegowej na działanie słońca, mrozu i silnego wiatru – czyli czynników, które mogą ją dodatkowo podrażnić. Warto również zrezygnować z kosmetyków zawierających w swoim składzie alkohol. Koniecznie trzeba stosować również odpowiednie preparaty, które dobrze ją nawilżą, a przy tym skutecznie ochronią przed działaniem promieni słonecznych - preparaty te w ilościach wystarczających na 1-2 dni przekazujemy wszystkim naszym pacjentom po zabiegu.

Ile zabiegów laserowych należy wykonać do osiągnięcia oczekiwanego efektu?

      Jest to generalnie kwestia indywidualna ponieważ ilość niezbędnych do wykonania powtórzeń zależy w dużej mierze od rodzaju, rozległości i stopnia nasilenia zmian skórnych.  Średnio potrzeba od 1-3 zabiegów w odstępach minimum 4 tygodnie.

  

Czy wskazana jest konsultacja po zabiegu?

      W przypadku laserowej redukcji zmian naczyniowych zapraszamy na konsultację nie wcześniej niż po 4 tygodniach po zabiegu, ponieważ dopiero po takim czasie jesteśmy w stanie określić czy istnieje konieczność wykonywania kolejnego zabiegu.

 

Czy zabieg zabieg V-laserem jest bezpieczny? Czy są możliwe powikłania?

       U około 1-2% pacjentów mogą pojawić się drobne pęcherze a następnie zmiany o charakterze odbarwień. Rzadko (około 2%) mogą wystąpić przebarwienia pozapalne. Są to zmiany o charakterze przejściowym. Bardzo rzadko (<0,05%) po zabiegu usuwania dość dużych naczynek na kończynach dolnych opisywane jest pojawienie się drobnych punktowych blizenek. Jeśli zabieg wykonywany jest przez doświadczonego specjalistę, ryzyko powikłań jest bliskie zeru. 

Jaka jest cena zabiegu? 

Usuwanie rumienia i/lub naczynek V-laserem KTP + Nd:YAG

      Pojedyncze naczynko lub naczyniak rubinowy 300 zł

      Kilka poszerzonych naczynek lub większe naczyniaki 400 - 450 zł

      Naczynka liczne np. na kończynach dolnych 500-1500 zł

      Naczyniaki rubinowe (do 20 drobnych zmian) do 1000 zł

      Naczynka i/lub rumień na nosie 450 zł

      Naczynka i/lub rumień na policzkach 500-600 zł            

      Naczynka i/lub rumień na nosie i policzkach 800 zł

      Naczynka i/lub rumień na całej twarzy 1000 zł   

złoty_pasek.jpg
przed-po-3-min.png
przed-po-4-min.png
przed-po-1-min.png
SC_wnetrze_21.jpg
SC_wnetrze_12.jpg

W Skin Clinic w Katowicach na ten zabieg możesz umówić się do:

SC_portret_kwadrat_11.jpg

dr n. med. Alina Skrzypek-Salamon

SC_portret_kwadrat_05.jpg

lek. Magdalena Gawrońska

IMG_4811_edited_edited_edited.jpg

lek. Robert Salamon

IMG_7011_edited_edited_edited_edited.jpg

lek. Kamila Wojciechowska

SC_portret_pelny_kadr_12_edited_edited_edited.jpg

lek. Katarzyna Strzelczyk

olga gorbacz_edited_edited.jpg

lek. Olga Gorbacz

SC_wnetrze_49.jpg

Umów się

na konsultację

lub zabieg

tel. 508-325-166

SC_wnetrze_29.jpg

Obserwuj nas w social media

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page