top of page
Grafika do zabiegów (1).png

Sculptra

Najsilniejszy biostymulator na świecie 

Sculptra - najsilniejszy znany współczesnej medycynie estetycznej stymulator produkcji własnego kolagenu.

złoty_pasek.jpg

        Sculptra to oryginalny biostymulator do wstrzykiwania, który stopniowo powoduje neogenezę kolagenu poprzez kontrolowaną odpowiedź zapalną, dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna i zwiększa swoją objętość. Efekt zastosowania produktu pojawia się stopniowo w ciągu kilku - kilkunastu a nawet kilkudziesięciu tygodni, ponieważ organizm potrzebuje czasu, aby pobudzić wytwarzanie kolagenu. Sculptra odbudowuje skórę, poprawiając wygląd zmarszczek na okres ok. 25 miesięcy od ostatniego zabiegu. Stosowany jest w celu zwiększania objętości zapadniętych obszarów twarzy, szczególnie do korekcji wgłębień, takich jak: załamania w skórze, zmarszczki, bruzdy, blizny, a także w przypadku widocznych oznak starzenia się skóry.

Produkt Sculptra jest odpowiedni do zwiększania objętości (wolumetria) obszarów obniżonych, szczególnie do korygowania zagłębień skórnych, takich jak fałdy skóry, zmarszczki, fałdy, blizny i starzenie się skóry. Produkt Sculptra nadaje się również do dużych korekt objętościowych oznak utraty tkanki tłuszczowej twarzy (lipoatrofia).

Jedną z głównych zmian zachodzących w skórze wraz z wiekiem jest zmniejszenie ilości i pogorszenie jakości wytwarzanego kolagenu. Kolagen jest stabilnym i elastycznym składnikiem skóry właściwej, który pełni funkcję struktury nośnej, utrzymując młody wygląd skóry. Jednak w ciągu dorosłego życia ilość kolagenu w skórze zmniejsza się liniowo o około 1% rocznie co przyczynia się do powstawania zmarszczek i bruzd, wiotczenia i utraty elastyczności i poziomu nawilżenia skóry. Sculptra potrafi odwrócić ten proces!

Preparat Sculptra zawiera mikrocząstki kwasu L-polimlekowego (L-PLLA), które są wstrzykiwane w tkankę na odpowiednią głębokość. Kwas indukuje kontrolowaną odpowiedź zapalną, prowadzącą do pobudzenia, migracji i proliferacji fibroblastów co skutkuje powolnym wytwarzaniem kolagenu typu 1 w ciągu wielu miesięcy. Kwas PLLA jest substancją o potwierdzonym bezpieczeństwie, stosowaną w medycynie od ponad 30 lat, m.in. w szwach rozpuszczalnych.  

         Czy wiesz, że ?

        Cząstki PLLA są całkowicie biodegradowalne, z czasem, w ciągu kilku tygodni w naturalny sposób całkowicie ulegają rozkładowi do wody i dwutlenku węgla i są całkowicie usuwane z organizmu!

Natomiast wytworzony kolagen zostaje w skórze, dając długotrwałą poprawę wyglądu  w postaci wygładzenia zmarszczek i przywrócenia objętości.

Kto jest dobrym kandydatem do zabiegu Sculptra?

  • pacjenci z utratą objętości i jędrności tkanek policzków wynikającymi z procesów starzenia, bruzdami, zmarszczkami, 

  • osoby z opadaniem skóry policzków wynikającym z szybkiego zmniejszenia masy ciała,

  • osoby z naturalnie „zapadniętymi” policzkami, które pragną zaokrąglić i wyłagodzić rysy twarzy,

  • pacjenci z bliznami, również potrądzikowymi.

sculptra-wskazania-min.jpg

SCULPTRA - obszary zabiegowe:

- twarz,

- szyja,

- dekolt,

- grzbietowa część dłoni, 

- pośladki,

- okolica kolan,

- wszystkie inne obszary z wiotkością skóry np. pelikany

SCULPTRA - przeciwwskazania

       miejscowy stan zapalny w obrębie okolicy zabiegowe

       choroby z autoagresji np. reumatoidalne zapalenie stawów,       

       kolagenozy     

       skłonność do blizn przerosłych i keloidów

       ciąża i laktacja     

sculptra-baner.jpg

Najczęstsze pytania przed zabiegiem:

Czy wymagana jest konsultacja przed zabiegiem Sculptra w Skin Clinic w Katowicach?

     Przed zabiegiem każdorazowo jest przeprowadzona konsultacja. Wykluczane są na niej przeciwwskazania, omawiane są oczekiwania pacjenta oraz dobierany jest odpowiedni preparat z substancjami aktywnymi skierowany indywidualnie do potrzeb skóry danego pacjenta. Natomiast jeśli zależy Ci na czasie, konsultacja może się odbyć bezpośrednio przed zabiegiem. Jeśli jesteś zdecydowana/y na zabieg poinformuj nas wcześniej a będziesz mieć gwarancję, iż zarezerwujemy dla Ciebie wystarczającą ilość czasu.

 

Jak przygotować się do zabiegu Sculptra ?

      Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Jeśli istnieje taka możliwość przed wizytą można zmyć makijaż. 

 

Czy zabieg Sculptra jest bolesny?

       Zabieg wykonujemy najczęściej kaniulą i nie wymaga to znieczulenia. W przypadku gdy zdecydujemy się na wykonanie zabiegu igłą możemy znieczulić pacjenta kremem 20-30 minut przed zabiegiem.

 

Jak długo trwa zabieg Sculptra w Skin Clinic w Katowicach?

       Około 30 minut.

Jak wygląda przebieg samego zabiegu? 

       Obszar skóry, który ma zostać poddany zabiegowi zostaje dokładnie oczyszczony i w przypadku wykonywania zabiegu igłą znieczulony kremem. Po 30 minutach usuwamy krem, dezynfekujemy skórę i przeprowadzamy sam zabieg.  Na zakończenie aplikujemy krem pozabiegowy pokazując pacjentce/pacjentowi ja wykonywać samodzielnie masaż twarzy w domu.

złoty_pasek.jpg
sculptra-przed-i-po-2-min.jpg
190sculptra-efekty-zabiegu.png

Jak będę wyglądać bezpośrednio po zabiegu i ile trwa rekonwalescencja po SCULPTRA?

       Jeśli wykonujemy zabieg kaniulą w pierwszym i drugim dniu widoczny jest jedynie niewielki obrzęk, który większość pacjentek/pacjentów odbiera jako natychmiastową poprawę wyglądu. W ciągu kolejnych 2-3 dni obrzęk całkowicie schodzi i wracamy do wyglądu sprzed zabiegu. Szczególnie jeśli wykonujemy zabieg igłą może pojawić się kilka drobnych siniaczków, w tym przypadku możemy zastosować makijaż. W kolejnych tygodniach obserwujemy powolną poprawę wyglądu skóry. Stymulacja trwa nawet do 6-9 miesięcy!

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Po zabiegu pokazujemy jak właściwie przeprowadzać masaż, co pacjent kontynuuje w domu wg. schematu 3×5 (przez 5 dni, 5xdziennie po 5 minut). Jest to bardzo ważna czynność, której nie można pominąć.

Jaki efekt po zabiegu Sculptra mogę uzyskać i po jakim czasie?

    Pierwsze efekty będą widoczne dwa tygodnie po zabiegu, a później tydzień po tygodniu będą coraz bardziej wyraźne. Efekty na kontroli pozabiegowej oceniamy po 2-3 miesiącach, jednak należy pamiętać, że pobudzone fibroblasty pracują intensywnie nawet 9 miesięcy po zabiegu!

Ile zabiegów Sculptra należy wykonać do osiągnięcia oczekiwanego efektu?

       Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie ale jest w istotnym stopniu zależna od wieku pacjenta. Zazwyczaj są to 1-3 zabiegi co około 2-3 miesiące.

  

Czy wskazana jest konsultacja po zabiegu?

      Po około 2-3 miesiącach umawiamy się celem oceny efektów. 

 

Czy zabieg  Sculptra jest bezpieczny? Czy są możliwe powikłania po zabiegu?

      Kluczowe w zapobieganiu powikłaniom jest prawidłowe wykonywanie masażu pozabiegowego - bez obaw, wszystko dokładnie wyjaśnimy i pokażemy. Ryzyko ziarniniaków jest mniejsze niż 1%. 

Jaka jest cena zabiegu?

Aktualna cena zabiegu znajduje się w zakładce "cennik".

Jeżeli chcesz wyglądać młodziej, a jednocześnie zachować naturalny efekt, Sculptra może się okazać idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Skontaktuj się z lekarzem.

Wykorzystaj potencjał swojej skóry!

SC_wnetrze_39.jpg
SC_wnetrze_21.jpg

W Skin Clinic w Katowicach na Sculptrę możesz umówić się do:

SC_portret_kwadrat_11_edited.jpg

dr n. med. Alina Skrzypek-Salamon 

IMG_4404_edited.jpg

Dr Olga Gorbacz

SC_wnetrze_49.jpg

Umów się

na konsultację

lub zabieg

tel. 508-325-166

SC_wnetrze_29.jpg

Obserwuj nas w social media

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page